שירות התשלומים הממשלתי
 

שירות התשלומים הממשלתי

שירות התשלומים הממשלתי מרכז את כל התשלומים המקוונים שמציעים משרדי הממשלה והרשויות השונות. הוא חוסך זמן וכסף ומשפר את השירות לציבור
 
​שירות התשלומים הממשלתי הוא מערכת מסחר אלקטרונית מאובטחת המאפשרת לאזרחים לבצע תשלומים באופן מקוון מול משרדי הממשלה, כמו: ביטוח לאומי, מס הכנסה, תשלום קנסות משטרה וכדומה. את התשלומים ניתן לבצע באמצעות כרטיס אשראי או העברה בנקאית, ולקבל במקום מספר אישור שמהווה אסמכתה לביצוע התשלום.

מהם היתרונות בתשלומים מקוונים?

  • חיסכון בכסף: החיסכון הכספי לאזרח בא לידי ביטוי ביכולת ביצוע העברה בנקאית ללא עמלות.
  • חיסכון בזמן: העברת תשלומים למשרדי הממשלה בכל מקום ובכל זמן, ללא עמידה בתור וללא איבוד ימי עבודה.
  • משלמים בזמן: זמינותו של שרת התשלומים מאפשרת לציבור לעמוד בתשלומיהם בזמן ולהימנע מקנסות וריביות.

אבטחת מידע ושמירה על הפרטיות

מערכת האתר הינה מערכת סגורה ומאובטחת. התקשורת עם הלקוח מאובטחת באמצעות פרוטוקול SSL, המאפשר הצפנה של המידע בין השרת לדפדפן של המשתמש, כך שהמידע שעובר בשרת התשלומים אינו חשוף לאף גורם.

כמו כן, פרטי כרטיס האשראי אינם נשמרים בבסיס הנתונים של המערכת, אלא נאספים אך ורק לצורך ביצוע גביה חד פעמית, כדי שגם במקרה של פריצה למערכת לא יחשפו פרטי האזרחים. מסיבה זו, תידרשו להקליד פרטים מחדש בכל כניסה למערכת.

כאמצעי הגנה נוסף, מתבצעת בדיקה קפדנית לאימות פרטי הכרטיס מול חברות האשראי בכל קנייה וקנייה, בכדי למנוע אי סדרים או שימוש לרעה בכרטיס האשראי.

איך מתחילים?

​משתמשים בשירות בפעם הראשונה? מומלץ להיעזר בסימולטור המדמה תהליך תשלום.
לאיתור תשלום יש להיכנס לעמוד הבית של שירות התשלומים הממשלתי. בעמוד זה ניתן לחפש לפי משרד או רשות ממשלתית או לפי חיפוש טקסטואלי חופשי. כמו כן, בתחתית הדף קיימות תיבות שבהן מופיעים תשלומים לפי הגוף הממשלתי שעומד מאחוריהם.

תהליך התשלום מורכב מארבעה שלבים עיקריים:

  1. הזנת פרטים מזהים: הפרטים המזהים הנדרשים משתנים בין תשלום אחד לשני. למשל, בתשלום עבור חידוש רישיון לרכב תידרשו להזין את מספר הרכב.
  2. הזנת פרטי התשלום: בשלב זה המערכת תציג את הסכום הנדרש לתשלום, ואתם תוכלו לבחור איך ברצונכם לשלמו: כרטיס אשראי או העברה בנקאית. העברה בנקאית מתאפשרת רק למי שמנוי על שירותי האינטרנט של הבנק שלו וביקש במפורש הרשאה לביצוע העברה לצד ג' דרך האינטרנט.
  3. תשלום: בשלב זה תידרשו לציין את מספר כרטיס האשראי או חשבון הבנק, ואת פרטיכם האישיים.
  4. קבלת אישור על התשלום: עם סיום התשלום תקבלו אישור להדפסה ומספר אסמכתה שתוכלו לשמור למקרה הצורך.
 
אם נתקלתם בבעיה טכנית בביצוע התשלום עומד לרשותכם מוקד שירות טלפוני בכל יום עד השעה 17:00 בטלפון 03-9765200. כמו כן, ניתן גם לפנות לתמיכה הטכנית באמצעות הדואר האלקטרוני בכתובת: service@ecom.gov.il. בשעות הערב ניתן להשאיר הודעה בטלפון: 02-6664646

אם נתקלתם בבעיה הקשורה לגובה התשלום או לצורך בו, יש לפנות למשרד הממשלתי שפרטיו מופיעים בדף התשלום. כמו כן, במדריך לפניות הציבור שבפורטל gov.il עומדות לרשותכם כל דרכי הפניה למשרדים והרשויות הממשלתיות השונות.
 
לחץ לגרסת הדפסההדפס
  
  
שתף/שמורשתף בפייסבוק
  
  
s

טיפ יומי

  • ​גלשו באינטרנט עם דפדפן מעודכן. לאחר העדכון, הדפדפן יזהה וירוסים ופרצות אבטחה ביעילות רבה יותר. בדקו באתר היצרן אם יש עדכונים לדפדפן שלכם.